Taarikh (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (20 entries)

en: Date format
nl: Datumnotatie

en: Fields
nl: Velden

en: Mon
nl: ma

en: Tue
nl: di

en: Wed
nl: wo

en: Thu
nl: do

en: Sat
nl: za

en: Sun
nl: zo

en: Su
nl: zo

en: Mo
nl: ma

en: Tu
nl: di

en: We
nl: wo

en: Th
nl: do

en: Fr
nl: vr

en: Sa
nl: za

en: About
nl: Over

en: The %field date is required. Please enter a date in the format %format.
nl: De datum in %field is verplicht. Gebruik de datumnotatie %format.

en: The %field date is invalid. Please enter a date in the format %format.
nl: De datum in %field is ongeldig. Gebruik de datumnotatie %format.

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
nl: Kies een formaat voor de datumweergave. Let op dat het formaat past bij de waarde van het veld. Laat bijvoorbeeld de tijd weg voor een veld dat alleen maar een datum bevat.

en: Format: @display
nl: Opmaak: @display
