Taarikh (8.x-1.1) - en to he translation catalogue (10 entries)

en: Date format
he: תבנית תאריך

en: Fields
he: שדות

en: Mon
he: ב'

en: Tue
he: ג'

en: Wed
he: ד'

en: Thu
he: ה

en: Sat
he: ש'

en: Sun
he: א'

en: About
he: אודות

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
he: בחרו פורמט להצגת התאריך. ודאו שהפורמט מתאים לשדה, למשל, אין טעם לבחור בפורמט המציג שעה לשדה שמכיל רק תאריך.
