Taarikh (8.x-1.1) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Date format
ja: 日付の書式

en: Fields
ja: フィールド

en: Mon
ja: 月

en: Tue
ja: 火

en: Wed
ja: 水

en: Thu
ja: 木

en: Sat
ja: 土

en: Sun
ja: 日

en: Su
ja: 日

en: Mo
ja: 月

en: Tu
ja: 火

en: We
ja: 水

en: Th
ja: 木

en: Fr
ja: 金

en: Sa
ja: 土

en: About
ja: アバウト

en: The %field date is required. Please enter a date in the format %format.
ja: %field の日付は必須です。 %format のフォーマットで日付を入力してください。

en: The %field date is invalid. Please enter a date in the format %format.
ja: %field の日付が正しくありません。 %format のフォーマットで日付を入力してください。

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
ja: 日時を表示する書式を選択してください。フィールドに適した書式を設定するようにしてください。例えば、日付だけのフィールドであれば時間を省きます。

en: Format: @display
ja: 書式: @display
