Taarikh (8.x-1.2) - en to bg translation catalogue (7 entries)

en: Date format
bg: Формат на датата

en: Mon
bg: Пон.

en: Tue
bg: Вт.

en: Wed
bg: Ср.

en: Thu
bg: Вт.

en: Sat
bg: Съб.

en: Sun
bg: Нед.
