Taarikh (8.x-1.2) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Date format
de: Datumsformat

en: Fields
de: Felder

en: Mon
de: Mo.

en: Tue
de: Di.

en: Wed
de: Mi.

en: Thu
de: Do.

en: Sat
de: Sa.

en: Sun
de: So.

en: Su
de: So

en: Tu
de: Di

en: We
de: Mi

en: Th
de: Do

en: Algorithm
de: Algorithmus

en: About
de: Über

en: The %field date is required. Please enter a date in the format %format.
de: Das Datum %field ist erforderlich. Bitte ein Datum im Format %format eingeben.

en: The %field date is invalid. Please enter a date in the format %format.
de: Das %field Datum ist ungültig. Bitte ein Datum im Format %format eingeben.

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
de: Eine Formatierung zur Anzeige des Datums wählen. Bitte eine für das Feld passende Formatierung auswählen, die z.B. auch funktioniert, wenn nur das Datum und nicht die Zeit angezeigt werden sollte.
