Taarikh (8.x-1.2) - en to tr translation catalogue (20 entries)

en: Date format
tr: Tarih biçimi

en: Fields
tr: Alanlar

en: Mon
tr: Pzt

en: Tue
tr: Sa

en: Wed
tr: Çar

en: Thu
tr: Per

en: Sat
tr: Ct

en: Sun
tr: Paz

en: Su
tr: Pa

en: Mo
tr: Pt

en: Tu
tr: Sa

en: We
tr: Ça

en: Th
tr: Pe

en: Fr
tr: Cu

en: Sa
tr: Ct

en: About
tr: Hakkında

en: The %field date is required. Please enter a date in the format %format.
tr: %field alanı için tarih zorunlu. Lütfen %format biçiminde bir tarih girin.

en: The %field date is invalid. Please enter a date in the format %format.
tr: %field için girilen değer geçersiz. Lütfen %format biçiminde bir tarih girin.

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
tr: Tarihi görüntüleme biçimini seçin. Alan için uygun bir biçim ayarladığınızdan emin olun; örneğin, yalnızca tarih içeren bir alan için saati atarak.

en: Format: @display
tr: Biçim: @display
