Taarikh (8.x-1.1) - en to ar translation catalogue (19 entries)

en: Date format
ar: تنسيق التاريخ

en: Fields
ar: الحقول

en: Mon
ar: اثنين

en: Tue
ar: ثلاثاء

en: Wed
ar: أربعاء

en: Thu
ar: خميس

en: Sat
ar: سبت

en: Sun
ar: أحد

en: Su
ar: الأحد

en: Mo
ar: الإثنين

en: Tu
ar: الثلاثاء

en: We
ar: الأربعاء

en: Th
ar: الخميس

en: Fr
ar: الجمعة

en: Sa
ar: السبت

en: About
ar: حول

en: The %field date is required. Please enter a date in the format %format.
ar: %field التاريخ الزامي .ادخل تاريخ مشابه لهذا الشكل %format.

en: The %field date is invalid. Please enter a date in the format %format.
ar: %field التاريخ غيرمقبول . ادخل تاريخ مشابه لهذا الشكل %format.

en: Hijri
ar: الهجري
