Taarikh (8.x-1.1) - en to da translation catalogue (18 entries)

en: Date format
da: Datoformat

en: Fields
da: Felter

en: Mon
da: man

en: Tue
da: tir

en: Wed
da: ons

en: Thu
da: tor

en: Sat
da: lør

en: Sun
da: søn

en: Su
da: Sø

en: Mo
da: Ma

en: Tu
da: Ti

en: We
da: On

en: Th
da: To

en: Sa
da: Lø

en: About
da: Om

en: The %field date is required. Please enter a date in the format %format.
da: Datoen %field er påkrævet. Indtast venligst en dato på formen %format.

en: The %field date is invalid. Please enter a date in the format %format.
da: Datoen %field er ugyldig. Indtast venligst en dato på formen %format.

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
da: Vælg et format til visning af datoen. Husk at vælge et format som svarer til feltet, lad f.eks. være med at vise tiden for et felt som kun indeholder en dato.
