Taarikh (8.x-1.1) - en to ro translation catalogue (19 entries)

en: Date format
ro: Format dată

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Mon
ro: Lun

en: Tue
ro: Marți

en: Wed
ro: Mie

en: Thu
ro: Jo

en: Sat
ro: Sâm

en: Sun
ro: Dum

en: Su
ro: Du

en: Mo
ro: Lu

en: Tu
ro: Ma

en: We
ro: Mi

en: Th
ro: Jo

en: Fr
ro: Vi

en: Sa
ro: Sâ

en: About
ro: Despre

en: The %field date is required. Please enter a date in the format %format.
ro: Data câmpului %field este necesară. Vă rugăm să introduceți o dată în formatul %format.

en: The %field date is invalid. Please enter a date in the format %format.
ro: Data câmpului %field nu este validă. Vă rugăm să introduceți o dată în formatul %format.

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
ro: Alegeți un format pentru afișarea datei. Fi-ți sigur că setați un format corespunzător pentru câmp, de ex. omiteți timpul pentru un câmp care are doar o dată.
