TableField (3.0.0-beta2) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Weight
it: Peso

en: Number of columns
it: Numero di colonne

en: Plain text
it: Testo semplice

en: Filtered text (user selects input format)
it: Testo filtrato (l'utente seleziona il formato di input)

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
it: Sono consentiti solo i file con le seguenti estensioni: %files-allowed.

en: Input type
it: Tipo di input

en: Text format
it: Formato del testo

en: Field types
it: Tipi di campo

en: @name field is required.
it: Il campo @name è obbligatorio.
