TableField (8.x-2.0) - en to he translation catalogue (8 entries)

en: Number of columns
he: מספר עמודות

en: Number of rows
he: מספר שורות

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: Filtered text (user selects input format)
he: טקסט מסונן (המשתמש בוחר את תבנית הקלט)

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
he: ניתן להשתמש רק בקבצים בעלי הסיומות הבאות: %files-allowed.

en: Text format
he: מבנה טקסט

en: The first row will appear as the table header. Leave the first row blank if you do not need a header.
he: תאי השורה הראשונה יופיעו כתאי כותרת לעמודות הטבלה. השאירו את תאי השורה הראשונה ריקים אם אינכם זקוקים לתאי כותרת.

en: @name field is required.
he: השדה @name הוא שדה חובה.
