TableField (8.x-2.1) - en to ru translation catalogue (12 entries)

en: Number of columns
ru: Количество столбцов

en: Number of rows
ru: Количество позиций

en: Plain text
ru: Простой текст

en: Filtered text (user selects input format)
ru: Фильтрованный текст (пользователь выбирает формат ввода)

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
ru: Прикреплять можно только файлы с расширениями: %files-allowed.

en: Input type
ru: Входной тип

en: Rebuild Table
ru: Перестроить таблицу

en: Text format
ru: Текстовый формат

en: How many Columns
ru: Количество столбцов

en: How many Rows
ru: Количество строк

en: Field types
ru: Типы полей

en: @name field is required.
ru: Поле "@name" обязательно для заполнения.
