TableField (8.x-2.5) - en to ca translation catalogue (11 entries)

en: Weight
ca: Pes

en: Number of columns
ca: Nombre de columnes

en: Number of rows
ca: Nombre de files

en: Plain text
ca: Text pla

en: Filtered text (user selects input format)
ca: Text filtrat (l'usuari seleccciona el format d'entrada)

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
ca: Només els fitxers amb les següents extensions estan permesos: %files-allowed.

en: Input type
ca: Tipus d'entrada

en: Text format
ca: Format del text

en: Field types
ca: Tipus de camps

en: Import from CSV
ca: Importa des de CSV

en: @name field is required.
ca: El camp @name és obligatori.
