TacJS (8.x-3.10) - en to nl translation catalogue (63 entries)

en: Title
nl: Titel

en: title
nl: titel

en: deny
nl: weigeren

en: Read more
nl: Lees meer

en: more
nl: meer

en: Comments
nl: Reacties

en: More
nl: Meer

en: Social networks
nl: Sociale netwerken

en: Support
nl: Ondersteuning

en: all
nl: alle

en: Top
nl: Bovenaan

en: All
nl: Alle

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Other
nl: Andere

en: Allow
nl: Toestaan

en: Deny
nl: Weigeren

en: Close
nl: Sluiten

en: source
nl: bron

en: Source
nl: Bron

en: Middle
nl: Midden

en: Orientation
nl: Oriëntatie

en: close
nl: sluiten

en: allow
nl: toestaan

en: Cookie domain
nl: Cookiedomein

en: Cookie name
nl: Cookienaam

en: Audience measurement
nl: Bezoekersmeting

en: Personalize
nl: Personaliseer

en: Manage services
nl: Services beheren

en: Privacy policy
nl: Privacybeleid

en: Please disable your adblocker to start customizing.
nl: Schakel uw adblocker uit om te beginnen met aanpassen.

en: Refresh the page
nl: Ververs de pagina

en: By continuing to scroll,
nl: Door te blijven scrollen,

en: If you continue to browse this website,
nl: Als u op deze website blijft,

en: you are allowing all third-party services
nl: staat u alle diensten van derden toe

en: This site uses cookies and gives you control over what you want to activate
nl: Deze site maakt gebruik van cookies en geeft u controle over wat u wilt activeren

en: OK, accept all
nl: OK, accepteer alle

en: Preference for all services
nl: Voorkeur voor alle diensten

en: Protecting your privacy
nl: Bescherming van uw privacy

en: By allowing these third party services, you accept their cookies and the use of tracking technologies necessary for their proper functioning.
nl: Door deze services van derden toe te staan, accepteert u hun cookies en het gebruik van trackingtechnologieën die nodig zijn voor hun goede werking.

en: This service does not use cookie.
nl: Deze service gebruikt geen cookie.

en: This service can install
nl: Deze service kan het volgende installeren

en: This service has installed
nl: Door deze service geïnstalleerd

en: This service has not installed any cookie.
nl: Deze service heeft geen cookies geïnstalleerd.

en: View the official website
nl: Bekijk de officiële website

en: Cookies manager by tarteaucitron.js
nl: Cookie-manager mogelijk gemaakt door tarteaucitron.js

en: This website does not use any cookie requiring your consent.
nl: Deze website gebruikt geen enkele cookie waarvoor uw toestemming vereist is.

en: Show/hide informations about cookie storage
nl: Informatie over cookie-opslag tonen/verbergen

en: Cookies management panel
nl: Cookies-beheerpaneel

en: Cookie detail for
nl: Cookie-details voor

en: on our site
nl: op onze site

en: (new window)
nl: (nieuw venster)

en: Allow all cookies
nl: Alle cookies toestaan

en: Deny all cookies
nl: Weiger alle cookies

en: is disabled.
nl: is uitgeschakeld.

en: Advertising network
nl: Advertentienetwerk

en: Ad networks can generate revenue by selling advertising space on the site.
nl: Advertentienetwerken kunnen inkomsten genereren door advertentieruimte op de site te verkopen.

en: The audience measurement services used to generate useful statistics attendance to improve the site.
nl: Services voor het meten van bezoek genereren statistieken waarmee de site verbeterd kan worden.

en: Social networks can improve the usability of the site and help to promote it via the shares.
nl: Sociale netwerken kunnen de bruikbaarheid van de site verbeteren en helpen deze te promoten.

en: Video sharing services help to add rich media on the site and increase its visibility.
nl: Video sharing-services helpen om verrijkte media aan de site toe te voegen en de zichtbaarheid ervan te vergroten.

en: Comments managers facilitate the filing of comments and fight against spam.
nl: Reactie-diensten faciliteren het indienen van reacties en het bestrijden van spam.

en: Support services allow you to get in touch with the site team and help to improve it.
nl: Ondersteuningsdiensten stellen u in staat contact op te nemen met het team van de site en helpen deze te verbeteren.

en: APIs are used to load scripts: geolocation, search engines, translations, ...
nl: APIs worden gebruikt om scripts te laden: geolocatie, zoekmachines, vertalingen, ...

en: Services to display web content.
nl: Diensten om webinhoud weer te geven.
