TacJS (8.x-6.1) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Title
id: Judul

en: title
id: judul

en: deny
id: tolak

en: Read more
id: Selengkapnya

en: more
id: selengkapnya

en: Comments
id: Komentar

en: More
id: Selengkapnya

en: Overview
id: Sekilas

en: all
id: semua

en: Top
id: Atas

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: All
id: Semua

en: Bottom
id: Dasar

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: Disclaimer
id: Penyangkalan

en: Other
id: Lainnya

en: Allow
id: Perbolehkan

en: Deny
id: Tolak

en: Close
id: Tutup

en: Source
id: Sumber

en: Middle
id: Tengah

en: details
id: detil

en: IP address
id: Alamat IP

en: allow
id: bolehkan
