Tagadelic (4.0.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: Taxonomy
fr: Taxonomie

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: User
fr: Utilisateur

en: Block
fr: Bloc

en: node
fr: nœud

en: Sort by
fr: Trier par

en: Apply
fr: Appliquer

en: Tag Cloud
fr: Nuage de mots-clés

en: Offset
fr: Décalage

en: About
fr: À propos

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: You need at least one field before you can configure your table settings
fr: Vous avez besoin d'au moins un champ avant de pouvoir configurer vos paramètres de tableau

en: - All -
fr: - Tout -

en: Master
fr: Principal

en: Author uid
fr: uid de l'auteur
