Tagadelic (4.0.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Content
ja: コンテンツ

en: Taxonomy
ja: タクソノミー

en: Reset
ja: リセット

en: - None -
ja: - なし -

en: User
ja: ユーザー

en: Block
ja: ブロック

en: Desc
ja: 降順

en: node
ja: ノード

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Apply
ja: 適用

en: Tag Cloud
ja: タグクラウド

en: Offset
ja: オフセット

en: About
ja: アバウト

en: Number of tags to display
ja: 表示するタグ数

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: You need at least one field before you can configure your table settings
ja: テーブルの設定を行う前に、フィールドを追加してください。

en: - All -
ja: - 全て -

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Author uid
ja: 投稿者 uid
