Tagadelic (8.x-3.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: Reset
pt: Redefinir

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: User
pt: Usuário

en: Block
pt: Bloco

en: Desc
pt: Decrescente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Items per page
pt: Itens por página

en: You need at least one field before you can configure your table settings
pt: Você precisa ter ao menos um campo configurado antes de poder configurar a tabela

en: - All -
pt: - Todos -

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Author uid
pt: Uid do autor
