Tagify (1.2.47) - en to sv translation catalogue (22 entries)

en: User interface
sv: Användargränssnitt

en: Search
sv: Sök

en: The configuration options have been saved.
sv: Inställningarna har sparats.

en: none
sv: ingen

en: Picture
sv: Bild

en: Field name
sv: Fältnamn

en: Contains
sv: Innehåller

en: unlimited
sv: obegränsad

en: Number of results
sv: Antal resultat

en: Autocomplete matching
sv: Automatiskt kompletterande som överensstämmer

en: Starts with
sv: Börjar med

en: By @name on @date
sv: Av @name @date

en: By @name
sv: Av @name

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
sv: Text som visas inuti fältet tills ett värde anges. Detta tips är oftast ett exempelvärde eller en kort beskrivning av det förväntade formatet.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
sv: Välj den metod som används för att samla in automatiskt kompletterande förslag. Observera att <em>Innehåller</em> kan orsaka prestandaproblem på webbplatser med tusentals objekt.

en: Placeholder: @placeholder
sv: Platshållare: @placeholder

en: No placeholder
sv: Ingen platshållare

en: Autocomplete matching: @match_operator
sv: Automatisk komplettering överensstämmer: @match_operator

en: - Restricted access -
sv: - Begränsad åtkomst -

en: The number of suggestions that will be listed. Use <em>0</em> to remove the limit.
sv: Antalet förslag som kommer att listas. Använd <em>0</em> för att ta bort begränsningen

en: Autocomplete suggestion list size: @size
sv: Automatiskt kompletterande liststorlek: @size
