Tagify (1.2.49) - en to fa translation catalogue (15 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Search
fa: جستجو

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: none
fa: هیچ

en: Picture
fa: تصویر

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Contains
fa: شاملِ

en: unlimited
fa: نامحدود

en: Number of results
fa: تعداد نتایچ

en: Autocomplete matching
fa: تطابق خودکار

en: Starts with
fa: شروع شود با

en: By @name on @date
fa: توسط @name در @date

en: By @name
fa: توسط @name

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fa: متنی که در داخل فیلد نمایش داده می شود تا زمانی که مقداری وارد شود. این راهنمایی معمولاً یک مقدار نمونه یا توضیح مختصری از قالب مورد انتظار است.
