Tailpine (1.0.0-rc1) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Search
it: Cerca

en: Name
it: Nome

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Label
it: Etichetta

en: Help
it: Aiuto

en: Default
it: Predefinito

en: Updated
it: Aggiornato

en: Page
it: Pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Custom
it: Personalizzato

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Last
it: Ultimo

en: First
it: Primo

en: New
it: Nuovo

en: Tabs
it: Schede

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Available components
it: Componenti disponibili

en: Pagination
it: Paginazione

en: Current page
it: Pagina attuale

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Site logo
it: Logo del sito

en: Text Formats
it: Formati del testo

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date
