Tailpine (1.0.0-rc1) - en to pt translation catalogue (43 entries)

en: Home
pt: Início

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Seguinte

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Search
pt: Pesquisar

en: Password
pt: Senha

en: Name
pt: Nome

en: Go to previous page
pt: Regressar à página anterior.

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Label
pt: Etiqueta

en: Help
pt: Ajuda

en: Default
pt: Por defeito

en: Updated
pt: Atualizado

en: Page
pt: Página

en: Breadcrumb
pt: Navegação estrutural

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Custom
pt: Personalizado

en: Colors
pt: Cores

en: Add new comment
pt: Adicionar novo comentário

en: Last
pt: Último

en: First
pt: Primeiro

en: New
pt: Novo

en: Tabs
pt: Separadores

en: Go to first page
pt: Ir para a primeira página

en: Go to last page
pt: Ir para a última página

en: Skip to main content
pt: Passar para o conteúdo principal

en: Primary tabs
pt: Separadores primários

en: Secondary tabs
pt: Separadores secundários

en: Available components
pt: Componentes disponíveis

en: Pagination
pt: Paginação

en: Primary Menu
pt: Menu Principal

en: Current page
pt: Página atual

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Site logo
pt: Logótipo do sítio

en: Text Formats
pt: Formatos de Texto

en: Submitted by @author_name on @date
pt: Submetido por @author_name a @date

en: Go to page @key
pt: Ir para a página @key

en: Enter color in full hexadecimal format (#abc123).
pt: Digite a cor no formato hexadecimal completo (#abc123).

en: Derivatives will be formed from this color.
pt: Derivativos serão formados a partir desta cor.

en: @fieldName has changed to @fieldValue
pt: @fieldName mudou para @fieldValue
