Tailpine (1.0.0-rc1) - en to uk translation catalogue (48 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: Content
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Search
uk: Пошук

en: Password
uk: Пароль

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Label
uk: Мітка

en: Help
uk: Довідка

en: Default
uk: Базово

en: Updated
uk: Оновлено

en: Page
uk: Сторінка

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Custom
uk: Власний

en: Colors
uk: Кольори

en: Add new comment
uk: Коментувати

en: Last
uk: Останній

en: First
uk: Перший

en: New
uk: Нові

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Go to first page
uk: До першої сторінки

en: Go to last page
uk: До останньої сторінки

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Available components
uk: Доступні компоненти

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: Slot
uk: Позиція

en: Sidebar First
uk: Перша бічна панель

en: Secondary Menu
uk: Другорядне меню

en: Current page
uk: Поточна сторінка

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Site logo
uk: Логотип сайту

en: Branding
uk: Брендування

en: Text Formats
uk: Формати тексту

en: Sidebar Second
uk: Друга бічна панель

en: Submitted by @author_name on @date
uk: Надіслав: @author_name, дата: @date

en: Go to page @key
uk: Перейти на сторінку @key

en: Enter color in full hexadecimal format (#abc123).
uk: Введіть колір у повному шістнадцятковому форматі (#abc123).

en: Derivatives will be formed from this color.
uk: З цього кольору будуть утворюватися похідні.

en: @fieldName has changed to @fieldValue
uk: Значення поля @fieldName змінено на @fieldValue

en: Primary base color
uk: Первинний основний колір
