Tailpine (1.0.0-rc3) - en to da translation catalogue (43 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Content
da: Indhold

en: Description
da: Beskrivelse

en: Search
da: Søg

en: Password
da: Adgangskode

en: Name
da: Navn

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Label
da: Etiket

en: Help
da: Hjælp

en: Default
da: Standard

en: Updated
da: Opdateret

en: Page
da: Side

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Custom
da: Tilpasset

en: Colors
da: Farver

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Last
da: Sidste

en: First
da: Første

en: New
da: Ny

en: Tabs
da: Faner

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Available components
da: Tilgængelige komponenter

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Sidebar First
da: Første sidebar

en: Primary Menu
da: Primær menu

en: Current page
da: Nuværende side

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Text Formats
da: Tekstformater

en: Sidebar Second
da: Anden sidebar

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date

en: Go to page @key
da: Gå til side @key

en: Enter color in full hexadecimal format (#abc123).
da: Indtast farven i hex-format (#abc123).

en: Derivatives will be formed from this color.
da: Afledte farver baseres på denne farve.

en: @fieldName has changed to @fieldValue
da: @fieldName er ændret til @fieldValue
