Tailpine (1.0.0-rc4) - en to is translation catalogue (29 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Previous
is: Fyrri

en: Next
is: Næsta

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Gerð

en: Description
is: Lýsing

en: Search
is: Leit

en: Password
is: Lykilorð

en: Name
is: Nafn

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Label
is: Merking

en: Help
is: Hjálp

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Updated
is: Uppfært

en: Page
is: Síða

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Header
is: Haus

en: Footer
is: Fótur

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Add new comment
is: Bæta við nýjum ummælum

en: Last
is: Síðasta

en: First
is: Fyrsta

en: New
is: Nýtt

en: Tabs
is: Flipar

en: Go to first page
is: Fara á fremstu síðu

en: Go to last page
is: Fara á öftustu síðu

en: Current page
is: Núverandi síða

en: Site logo
is: Nafnmerki vefs
