Tailpine (1.0.0-rc4) - en to ru translation catalogue (47 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Previous
ru: Назад

en: Next
ru: Вперёд

en: Content
ru: Содержимое

en: Type
ru: Тип

en: Description
ru: Описание

en: Search
ru: Поиск

en: Password
ru: Пароль

en: Name
ru: Название

en: Go to previous page
ru: На предыдущую страницу

en: Go to next page
ru: На следующую страницу

en: Label
ru: Метка

en: Help
ru: Справка

en: Default
ru: По умолчанию

en: Updated
ru: Обновлено

en: Page
ru: Страница

en: Breadcrumb
ru: Строка навигации

en: Header
ru: Шапка

en: Footer
ru: Подвал

en: Custom
ru: Собственная

en: Colors
ru: Цвета

en: Add new comment
ru: Добавить комментарий

en: Last
ru: Последний

en: First
ru: Первый

en: New
ru: Новое

en: Tabs
ru: Вкладки

en: Go to first page
ru: На первую страницу

en: Go to last page
ru: На последнюю страницу

en: Skip to main content
ru: Перейти к основному содержанию

en: Primary tabs
ru: Главные вкладки

en: Secondary tabs
ru: Дополнительные вкладки

en: Available components
ru: Доступные компоненты

en: Pagination
ru: Нумерация страниц

en: Slot
ru: Позиция

en: Sidebar First
ru: Первая боковая панель

en: Secondary Menu
ru: Второстепенное меню

en: Current page
ru: Текущая страница

en: Highlighted
ru: Подсвеченные

en: Site logo
ru: Логотип сайта

en: Branding
ru: Наименование

en: Text Formats
ru: Текстовые форматы

en: Sidebar Second
ru: Вторая боковая панель

en: Submitted by @author_name on @date
ru: Опубликовано @author_name - @date

en: Go to page @key
ru: Перейти на страницу @key

en: Enter color in full hexadecimal format (#abc123).
ru: Введите цвет в полном шестнадцатеричном формате (#abc123).

en: Derivatives will be formed from this color.
ru: Из этого цвета будут сформированы производные цвета.

en: @fieldName has changed to @fieldValue
ru: Поле @fieldName изменено на @fieldValue
