Tailpine (1.0.0-rc4) - en to tr translation catalogue (38 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Search
tr: Ara

en: Password
tr: Parola

en: Name
tr: İsim

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Label
tr: Etiket

en: Help
tr: Yardım

en: Default
tr: Varsayılan

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Page
tr: Sayfa

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Custom
tr: Özel

en: Colors
tr: Renkler

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Last
tr: Son

en: First
tr: Birinci

en: New
tr: Yeni

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Current page
tr: Şu an kullanılan sayfa

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Site logo
tr: Site logosu

en: Text Formats
tr: Metin Biçimleri

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi

en: Go to page @key
tr: @key. sayfaya git
