Tailpine (1.0.0-rc7) - en to hi translation catalogue (33 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Content
hi: सामग्री

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Search
hi: खोज

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Name
hi: नाम

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Label
hi: लेबल

en: Help
hi: मदद

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Colors
hi: रंग

en: Example
hi: उदाहरण

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Last
hi: अंतिम

en: First
hi: पहला

en: New
hi: नया

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Text Formats
hi: पाठ प्रारूपों
