Tailpine (1.0.0-rc8) - en to fr translation catalogue (46 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: Content
fr: Contenu

en: Search
fr: Rechercher

en: Password
fr: Mot de passe

en: Name
fr: Nom

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Label
fr: Libellé

en: Help
fr: Aide

en: Default
fr: Par défaut

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Colors
fr: Couleurs

en: Example
fr: Exemple

en: Add new comment
fr: Ajouter un commentaire

en: Last
fr: Dernier

en: First
fr: Premier(e)

en: New
fr: Nouveau

en: Tabs
fr: Onglets

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Available components
fr: Composants disponibles

en: Slot
fr: créneau

en: Sidebar First
fr: Première barre latérale

en: Current page
fr: Page courante

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Site logo
fr: Logo du site

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Text Formats
fr: Formats de texte

en: Sidebar Second
fr: Seconde barre latérale

en: Available styles
fr: Styles disponibles

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date

en: Go to page @key
fr: Aller à la page @key

en: Enter color in full hexadecimal format (#abc123).
fr: Saisir la couleur au format hexadécimal complet (#abc123).

en: Derivatives will be formed from this color.
fr: Des variantes seront calculées à partir de cette couleur.

en: @fieldName has changed to @fieldValue
fr: @fieldName a changé en @fieldValue

en: Primary base color
fr: Couleur primaire de base
