Tailpine (1.0.0-rc8) - en to fa translation catalogue (35 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Search
fa: جستجو

en: Password
fa: رمز

en: Name
fa: نام

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Label
fa: برچسب

en: Help
fa: راهنما

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Updated
fa: به‌روز

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Custom
fa: سفارشی

en: Add new comment
fa: افزودن نظر جدید

en: Last
fa: آخرین

en: First
fa: اولین

en: Tabs
fa: زبانه ها

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: Pagination
fa: صفحه بندی

en: Current page
fa: صفحه جاری

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Text Formats
fa: قالب‌بندی‌های متن

en: Submitted by @author_name on @date
fa: تقدیم شده توسط  @author_name در @date
