Tailpine (1.0.0-rc7) - en to hu translation catalogue (48 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Content
hu: Tartalom

en: Type
hu: Típus

en: Description
hu: Leírás

en: Search
hu: Keresés

en: Password
hu: Jelszó

en: Name
hu: Név

en: Go to previous page
hu: Ugrás az előző oldalra

en: Go to next page
hu: Ugrás a következő oldalra

en: Label
hu: Címke

en: Help
hu: Súgó

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Updated
hu: Frissítve

en: Page
hu: Oldal

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Custom
hu: Egyéni

en: Colors
hu: Színek

en: Example
hu: Példa

en: Add new comment
hu: Új hozzászólás

en: Last
hu: Utolsó

en: First
hu: Első

en: New
hu: Új

en: Tabs
hu: Fülek

en: Go to first page
hu: Ugrás az első oldalra

en: Go to last page
hu: Ugrás az utolsó oldalra

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Available components
hu: Elérhető összetevők

en: Pagination
hu: Oldalszámozás

en: Slot
hu: Hely

en: Sidebar First
hu: Oldalsáv teteje

en: Primary Menu
hu: Elsődleges menü

en: Current page
hu: Jelenlegi oldal

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Site logo
hu: Webhelylogó

en: Branding
hu: Márkázás

en: Text Formats
hu: Szövegformátumok

en: Sidebar Second
hu: Második oldalsáv

en: Available styles
hu: Elérhető stílusok

en: Submitted by @author_name on @date
hu: @author_name küldte be @date időpontban

en: Go to page @key
hu: @key. oldalra ugrás

en: Derivatives will be formed from this color.
hu: Ebből a színből lesz kiszámítva az összes többi származtatott szín.

en: Primary base color
hu: Elsődleges alapszín
