Tailpine (1.0.0-rc7) - en to pl translation catalogue (42 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: Content
pl: Zawartość

en: Type
pl: Typ

en: Description
pl: Opis

en: Search
pl: Szukaj

en: Password
pl: Hasło

en: Name
pl: Nazwa

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Label
pl: Etykieta

en: Help
pl: Pomoc

en: Default
pl: Domyślny

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Page
pl: Strona

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Custom
pl: Własne

en: Colors
pl: Kolory

en: Example
pl: Przykład

en: Add new comment
pl: Dodaj komentarz

en: Last
pl: Ostatni

en: First
pl: Pierwszy

en: New
pl: Nowy

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Available components
pl: Dostępne komponenty

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Sidebar First
pl: Pasek boczny pierwszy

en: Current page
pl: Bieżąca strona

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Site logo
pl: Logo strony

en: Text Formats
pl: Formaty tekstów

en: Sidebar Second
pl: Pasek boczny drugi

en: Submitted by @author_name on @date
pl: Dodane przez @author_name - @date

en: Go to page @key
pl: Idź do strony @key
