Tailpine (2.0.0-rc1) - en to el translation catalogue (39 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Type
el: Τύπος

en: Description
el: Περιγραφή

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Name
el: Όνομα

en: Go to previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Go to next page
el: Επόμενη σελίδα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Help
el: Βοήθεια

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Page
el: Σελίδα

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Example
el: Παράδειγμα

en: Add new comment
el: Προσθήκη νέου σχολίου

en: Last
el: Τελευταίο

en: First
el: Πρώτο

en: New
el: Δημιουργία

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Go to first page
el: Πρώτη σελίδα

en: Go to last page
el: Τελευταία σελίδα

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: ‹
el: <

en: ›
el: >

en: Available components
el: Διαθέσιμα συστατικά

en: Pagination
el: Σελιδοποίηση

en: Slot
el: Σχισμή

en: Current page
el: Τρέχουσα σελίδα

en: Highlighted
el: Ζώνη ενδεδειγμένων

en: Site logo
el: Λογότυπο ιστοτόπου

en: Text Formats
el: Μορφότυποι κειμένου
