Tailpine (2.0.0-rc1) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Search
id: Pencarian

en: Password
id: Sandi

en: Name
id: Nama

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Help
id: Bantuan

en: Default
id: Bawaan

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Page
id: Halaman

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Custom
id: Tersuai

en: Example
id: Contoh

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Last
id: Terakhir

en: First
id: Pertama

en: New
id: Baru

en: Tabs
id: Tab

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Current page
id: Halaman sekarang

en: Site logo
id: Logo situs

en: Text Formats
id: Format teks

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date

en: Go to page @key
id: Buka halaman @key
