Tailpine (2.0.0-rc2) - en to nl translation catalogue (44 entries)

en: Previous
nl: Vorige

en: Next
nl: Volgende

en: Content
nl: Inhoud

en: Description
nl: Beschrijving

en: Search
nl: Zoeken

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Name
nl: Naam

en: Go to previous page
nl: Ga naar vorige pagina

en: Go to next page
nl: Ga naar volgende pagina

en: Default
nl: Standaard

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Page
nl: Pagina

en: Breadcrumb
nl: Kruimelpad

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: Custom
nl: Aangepast

en: Colors
nl: Kleuren

en: Example
nl: Voorbeeld

en: Add new comment
nl: Reactie toevoegen

en: Last
nl: Laatste

en: First
nl: Eerste

en: New
nl: Nieuwe

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Go to first page
nl: Ga naar eerste pagina

en: Go to last page
nl: Ga naar laatste pagina

en: Skip to main content
nl: Overslaan en naar de inhoud gaan

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: Available components
nl: Beschikbare besturingselementen

en: Pagination
nl: Paginering

en: Sidebar First
nl: Eerste zijbalk

en: Secondary Menu
nl: Secundaire menu

en: Primary Menu
nl: Primair menu

en: Current page
nl: Huidige pagina

en: Highlighted
nl: Geaccentueerd

en: Site logo
nl: Sitelogo

en: Text Formats
nl: Tekstopmaken

en: Sidebar Second
nl: Tweede zijbalk

en: Submitted by @author_name on @date
nl: Ingediend door @author_name op @date

en: Go to page @key
nl: Ga naar pagina @key

en: Enter color in full hexadecimal format (#abc123).
nl: Kleur in volledig hexadecimaal formaat invoeren (#abc123).

en: Derivatives will be formed from this color.
nl: Van deze kleur worden andere kleuren afgeleid.

en: @fieldName has changed to @fieldValue
nl: @fieldName is gewijzigd naar @fieldValue

en: Primary base color
nl: Primaire basiskleur
