Tailpine (2.0.0-rc3) - en to ro translation catalogue (45 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Search
ro: Căutare

en: Password
ro: Parolă

en: Name
ro: Nume

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Label
ro: Etichetă

en: Help
ro: Ajutor

en: Default
ro: Implicit

en: Updated
ro: Actualizat

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Custom
ro: Personalizat

en: Example
ro: Exemplu

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Last
ro: Ultimul

en: First
ro: Primul

en: New
ro: Nou

en: Tabs
ro: Taburi

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Pagination
ro: Paginație

en: Search form
ro: Formular de căutare

en: Main page content
ro: Conținut principal pagină

en: Current page
ro: Pagina curentă

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Site logo
ro: Logo sit

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Text Formats
ro: Formate pentru text

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: Page @items.current
ro: Pagina @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator

en: Go to page @key
ro: Mergeți la pagina @key
