Tally (8.x-1.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (11 entries)

en: Default
sv: Förvald

en: Count
sv: Antal

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: About
sv: Om

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: @name field is required.
sv: Fält @name är obligatoriskt.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
sv: Text som visas inuti fältet tills ett värde anges. Detta tips är oftast ett exempelvärde eller en kort beskrivning av det förväntade formatet.

en: Type of item to reference
sv: Typ av objekt att referera

en: Reference method
sv: Metod för referens

en: Placeholder: @placeholder
sv: Platshållare: @placeholder

en: No placeholder
sv: Ingen platshållare
