Tally (8.x-1.0-alpha3) - en to cs translation catalogue (11 entries)

en: Default
cs: Výchozí

en: Count
cs: Počet

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: About
cs: Popis

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: @name field is required.
cs: Pole @name je povinné.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
cs: Text, který se zobrazí v poli, dokud nebude vložena nějaká hodnota. Obvykle se jedná o příklad nebo nebo stručný popis předpokládaného formátu.

en: Type of item to reference
cs: Typ položky pro referenci

en: Reference method
cs: Způsob reference

en: Placeholder: @placeholder
cs: Zástupný symbol: @placeholder

en: No placeholder
cs: Žádný zástupný symbol
