Tamper (8.x-1.0-alpha3) - en to de translation catalogue (33 entries)

en: Value
de: Wert

en: Required
de: Erforderlich

en: True
de: Wahr

en: False
de: Falsch

en: Date format
de: Datumsformat

en: To
de: An

en: From
de: Von

en: Other
de: Weitere

en: Both
de: Beide

en: Operation
de: Aktion

en: Source
de: Quelle

en: Limit
de: Begrenzung

en: Left
de: Links

en: Right
de: Rechts

en: Thousands separator
de: Tausender-Trennzeichen

en: Copy
de: Kopieren

en: Raw
de: Rohdaten

en: Word
de: Wort

en: Case sensitive
de: Groß- und Kleinschreibung berücksichtigen

en: Text to find
de: zu findender Text

en: Decimal point
de: Dezimalpunkt

en: Allowed tags
de: Zulässige Tags

en: Decimals
de: Dezimalstellen

en: Format string
de: Formatierung

en: Unique
de: Eindeutig

en: Match case
de: Groß-/Kleinschreibung berücksichtigen

en: Exact
de: Genau

en: Convert to lowercase
de: Umwandeln in Kleinbuchstaben

en: Side
de: Seite

en: Number of characters
de: Anzahl der Zeichen

en: Flip
de: Umdrehen

en: Invalid regular expression.
de: Ungültiger regulärer Ausdruck.

en: Strip tags
de: Tags entfernen
