Tamper (8.x-1.0-beta2) - en to bo translation catalogue (35 entries)

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: List
bo: མིང་ཐོ

en: Number
bo: གྲངས་ཀ

en: Required
bo: དགོས་ངེས་ཡིན་པ

en: Field
bo: གནས་ཁོངས

en: True
bo: འགྲིག༼True༽

en: False
bo: ནོར་བ༼False༽

en: Format
bo: རྣམ་གཞག

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: Date format
bo: ཚེས་གྲངས་རྣམ་གཞག

en: To
bo: སྐུར་ས

en: Filter
bo: ཚགས་རྒྱག

en: Average
bo: ཆ་སྙོམ

en: Count
bo: གྲངས

en: Mode
bo: རྣམ་པ

en: Normal
bo: སྤྱིར་བཏང

en: Maximum
bo: ཆེས་ཆེའི་ཚད

en: Other
bo: གཞན

en: Both
bo: གཉིས་ཀ

en: Operation
bo: བཀོལ་སྤྱོད

en: Function
bo: བྱེད་ནུས

en: Source
bo: ཁུངས

en: Left
bo: གཡོན

en: Copy
bo: འདྲ་བཤུས

en: Minimum
bo: ཆེས་ཆུང་བའི་ཚད

en: Aggregate
bo: བསྡུ་རུག

en: Any
bo: གང་རུང

en: Case sensitive
bo: ཡི་གི་ཆེ་ཆུང་གིས་དབྱེ་བ

en: Column
bo: སྟར་བ

en: Entity type
bo: དངོས་གཞིའི་རིགས

en: Decimal point
bo: སིལ་གྲངས་ཚེག

en: Custom date format
bo: རང་བཟོས་ཀྱི་ཚེས་གྲངས་ཀྱི་རྣམ་གཞག

en: Sum
bo: བསྡོམས་པས

en: Format string
bo: རྣམ་བཞག་གི་ཡིག་ཕྲེང

en: Unique
bo: མཚུངས་མེད
