Tamper (8.x-1.0-beta2) - en to br translation catalogue (5 entries)

en: Text
br: Testenn

en: Date format
br: Furmad deiziad

en: Filter
br: Sil

en: Maximum
br: D'ar muiañ

en: Minimum
br: Izek
