Tamper (8.x-1.0-beta2) - en to da translation catalogue (40 entries)

en: Value
da: Værdi

en: List
da: Vis

en: Number
da: Antal

en: Required
da: Obligatorisk

en: Field
da: Felt

en: True
da: Sandt

en: False
da: Falsk

en: Text
da: Tekst

en: Date format
da: Datoformat

en: To
da: Til

en: From
da: Fra

en: Average
da: Gennemsnit

en: Count
da: Antal

en: Mode
da: Tilstand

en: Maximum
da: Maksimum

en: Range
da: Spænd

en: Other
da: Anden

en: Both
da: Begge

en: Operation
da: Handling

en: Function
da: Funktion

en: Source
da: Kilde

en: Limit
da: Grænse

en: Date/time
da: Dato/tid

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Thousands separator
da: Tusindadskiller

en: Copy
da: Kopier

en: Aggregate
da: Aggregér

en: Any
da: Nogen

en: Case sensitive
da: Forskel på store/små bogstaver

en: Column
da: Kolonne

en: Entity type
da: Entity-type

en: Decimal point
da: Decimaltegn

en: Custom date format
da: Tilpasset datoformat

en: Format string
da: Formatstreng

en: Unique
da: Unik

en: Exact
da: Præcis

en: Convert to lowercase
da: Omdan til små bogstaver

en: Number of characters
da: Antal tegn

en: -- Select --
da: --Vælg--
