Tamper (8.x-1.0-beta2) - en to ja translation catalogue (47 entries)

en: Value
ja: 値

en: List
ja: リスト

en: Number
ja: 数値

en: Required
ja: 必須

en: Field
ja: フィールド

en: True
ja: TRUE

en: False
ja: FALSE

en: Format
ja: フォーマット

en: Text
ja: テキスト

en: Date format
ja: 日付の書式

en: To
ja: 宛先

en: From
ja: 送信元

en: Filter
ja: フィルター

en: Average
ja: 平均

en: Count
ja: カウント

en: Mode
ja: モード

en: Normal
ja: ノーマル

en: Maximum
ja: 最大

en: Range
ja: 範囲

en: Other
ja: その他

en: Both
ja: 両方

en: Operation
ja: 操作

en: Function
ja: 機能

en: Source
ja: ソース

en: Limit
ja: 制限

en: Date/time
ja: 日付/時間

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Thousands separator
ja: 桁区切り

en: Copy
ja: コピー

en: Minimum
ja: 最小

en: Aggregate
ja: 集約

en: Raw
ja: 未加工

en: Any
ja: いずれか

en: Word
ja: 単語

en: Case sensitive
ja: 大文字と小文字の識別

en: Column
ja: カラム

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Bundle
ja: バンドル

en: Decimal point
ja: 小数点

en: Custom date format
ja: 独自の日付表示形式

en: Sum
ja: 合計

en: Format string
ja: 書式文字列

en: Unique
ja: ユニーク

en: Hash
ja: ハッシュ

en: -- Select --
ja: -- 選択 --

en: Strip tags
ja: タグを除く
