Tamper (8.x-1.0-beta2) - en to lv translation catalogue (40 entries)

en: Value
lv: Vērtība

en: List
lv: Saraksts

en: Number
lv: Skaitlis

en: Required
lv: Obligāts

en: Field
lv: Lauks

en: True
lv: Jā

en: False
lv: Nē

en: Format
lv: Formāts

en: Text
lv: Teksts

en: Date format
lv: Datuma formāts

en: To
lv: Kam

en: From
lv: No

en: Filter
lv: Filtrēt

en: Average
lv: Vidējais

en: Count
lv: Skaits

en: Mode
lv: Režīms

en: Normal
lv: Normāls

en: Maximum
lv: Maksimums

en: Range
lv: Diapazons

en: Other
lv: Citi

en: Both
lv: Abi

en: Operation
lv: Operācija

en: Function
lv: Funkcija

en: Source
lv: Avots

en: Limit
lv: Limits

en: Left
lv: Pa kreisi

en: Right
lv: Pa labi

en: Thousands separator
lv: Tūkstošu atdalītājs

en: Copy
lv: Kopēt

en: Minimum
lv: Minimums

en: Aggregate
lv: Sakopot

en: Any
lv: Jebkurš

en: Case sensitive
lv: Reģistrjutīgs

en: Column
lv: Kolonna

en: Entity type
lv: Entītijas veids

en: Bundle
lv: Komplekts

en: Decimal point
lv: Decimālzīme

en: Custom date format
lv: Pielāgots laika formāts

en: Sum
lv: Summa

en: Unique
lv: Unikāls
