Tamper (8.x-1.0-beta2) - en to ms translation catalogue (24 entries)

en: Value
ms: Nilai

en: List
ms: Senarai

en: Number
ms: Nombor

en: Required
ms: Diperlukan

en: Field
ms: Medan

en: True
ms: Benar

en: Text
ms: Teks

en: Date format
ms: Format tarikh

en: To
ms: Kepada

en: From
ms: Daripada

en: Filter
ms: Tapis

en: Average
ms: Purata

en: Count
ms: Bilangan

en: Mode
ms: Mod

en: Maximum
ms: Maksima

en: Other
ms: Lain-lain

en: Both
ms: Kedua-dua

en: Operation
ms: Operasi

en: Function
ms: Fungsi

en: Left
ms: Kiri

en: Right
ms: Kanan

en: Any
ms: Mana-mana

en: Decimal point
ms: Titik perpuluhan

en: Format string
ms: Format rentetan
