Tamper (8.x-1.0-beta2) - en to oc translation catalogue (36 entries)

en: Value
oc: Valor

en: List
oc: Listar

en: Number
oc: Nombre

en: Required
oc: Requesit

en: Field
oc: Camp

en: True
oc: Verai

en: False
oc: Fals

en: Text
oc: Tèxte

en: Date format
oc: Format de data

en: To
oc: A

en: From
oc: De

en: Filter
oc: Filtrar

en: Average
oc: Mejana

en: Count
oc: Descompte

en: Mode
oc: Mòde

en: Other
oc: Autre

en: Both
oc: Los dos

en: Operation
oc: Operacion

en: Function
oc: Foncion

en: Source
oc: Font

en: Date/time
oc: Data / Ora

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Copy
oc: Copiar

en: Aggregate
oc: Agregar

en: Any
oc: Qual que siá

en: Case sensitive
oc: Sensible a la casse

en: Column
oc: Colomna

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Bundle
oc: Paquet

en: Decimal point
oc: Marcador decimal

en: Custom date format
oc: Format de data personalizat

en: Sum
oc: Somme

en: Null
oc: Vide

en: Format string
oc: Cadena de format

en: Hash
oc: Hachage
