Tamper (8.x-1.0-beta2) - en to tr translation catalogue (43 entries)

en: Value
tr: Değer

en: List
tr: Liste

en: Number
tr: Sayı

en: Required
tr: Zorunlu

en: Field
tr: Alan

en: True
tr: Doğru

en: False
tr: Yanlış

en: Format
tr: Biçim

en: Text
tr: Metin

en: Date format
tr: Tarih biçimi

en: To
tr: Kime

en: From
tr: Kimden

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Average
tr: Ortalama

en: Count
tr: Sayaç

en: Mode
tr: Kip

en: Maximum
tr: En fazla

en: Other
tr: Diğer

en: Both
tr: İkisi de

en: Operation
tr: İşlem

en: Function
tr: İşlev

en: Source
tr: Kaynak

en: Limit
tr: Sınır

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Copy
tr: Kopyala

en: Minimum
tr: En az

en: Aggregate
tr: Topla

en: Any
tr: Herhangi

en: Case sensitive
tr: Büyük/küçük harfe duyarlı

en: Column
tr: Sütun

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Decimal point
tr: Ondalık nokta

en: Custom date format
tr: Özelleştirilmiş tarih biçimi

en: Sum
tr: Toplam

en: Null
tr: Boş

en: Format string
tr: Biçimleme dizesi

en: Unique
tr: Özgün (ünik)

en: Median
tr: Orta

en: Convert to lowercase
tr: Küçük harfe dönüştür

en: Hash
tr: Karma

en: -- Select --
tr: -- Seçiniz --
