Tamper (8.x-1.0-beta2) - en to cy translation catalogue (27 entries)

en: Value
cy: Gwerth

en: List
cy: Rhestr

en: Number
cy: Rhif

en: Required
cy: Yn ofynnol

en: Field
cy: Maes

en: True
cy: Gwir

en: False
cy: Anwir

en: Format
cy: Fformat

en: Text
cy: Testun

en: Date format
cy: Fformat dyddiad

en: To
cy: I

en: From
cy: Gan

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Average
cy: Cyfartaledd

en: Count
cy: Cyfrifiad

en: Mode
cy: Modd

en: Normal
cy: Cyffredin

en: Other
cy: Arall

en: Both
cy: Y ddau

en: Operation
cy: Gweithrediad

en: Limit
cy: Terfyn

en: Thousands separator
cy: Miloedd o ddidolwyr

en: Case sensitive
cy: Achos sensitif

en: Column
cy: Colofn

en: Decimal point
cy: Pwynt degol

en: Custom date format
cy: Addasu fformat dyddiad

en: Null
cy: Nwl
