Tamper (8.x-1.0-beta2) - en to ro translation catalogue (38 entries)

en: Value
ro: Valoare

en: List
ro: Listă

en: Number
ro: Număr

en: Required
ro: Necesar

en: Field
ro: Câmp

en: True
ro: Adevărat

en: False
ro: Fals

en: Date format
ro: Format dată

en: To
ro: Către

en: From
ro: De la

en: Filter
ro: Filtru

en: Average
ro: Medie

en: Count
ro: Contor

en: Mode
ro: Mod

en: Maximum
ro: Maxim

en: Other
ro: Altele

en: Both
ro: Ambele

en: Operation
ro: Operație

en: Function
ro: Funcţie

en: Source
ro: Sursă

en: Limit
ro: Limită

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Thousands separator
ro: Separatorul de sute

en: Copy
ro: Copiază

en: Minimum
ro: Minim

en: Aggregate
ro: Agreghează

en: Any
ro: Orice

en: Case sensitive
ro: Sensibil la majuscule

en: Column
ro: Coloană

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Bundle
ro: Pachet

en: Decimal point
ro: Separator zecimal

en: Custom date format
ro: Format de dată personalizat

en: Sum
ro: Sumă

en: Null
ro: Nul

en: Format string
ro: Format șir

en: -- Select --
ro: -- Selectează --
