tapis_app (1.4.1-alpha11) - en to uk translation catalogue (29 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Private
uk: Приватне

en: Public
uk: Загально-доступний

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: On
uk: Увімкнено

en: Tags
uk: Теґи

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Summary
uk: Резюме

en: Updated
uk: Оновлено

en: Off
uk: Вимкнено

en: Owner
uk: Власник

en: Share
uk: Спільні файли

en: Listing
uk: Перелік

en: New
uk: Нові

en: Launch
uk: Старт

en: Memory
uk: Пам'ять

en: Executable
uk: Виконуваний

en: Input type
uk: Вхідний тип

en: Cluster
uk: Кластер

en: Alpha
uk: Альфа

en: Archived
uk: Архівовано

en: - Select a value -
uk: - Виберіть значення -

en: App ID
uk: Ідентифікатор програми

en: Beta
uk: Бета

en: App
uk: Програма

en: Stable
uk: Стабільний

en: App Card
uk: Картка програми

en: Enable debug logging
uk: Увімкнути журнал зневадження
